Në ndeshjet e pasdites në Premier League barazon Tottenhami dhe fiton Leicesteri.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Norwich City – Tottenham 2 -2:
18′ Vrancic, 61′ (A) Aurier / 55′ Eriksen, 83′ Kane.

West Ham – Leicester City 1 – 2:  
45’ Fornals / 40’ Iheanacho, 56’ Gray.