Në ndeshjen e parë të ditës në Premier League, Chelsea fiton një ndeshje spektakolare në fushën e Crustal Palace.
Ja detajet dhe fotot më të bukura të ndeshjes:

CRYSTAL PALACE – CHELSEA 2-3:
Zaha (34), Benteke (72) / Giroud (6), Pulisic (27), Abraham (71)

CRYSTAL PALACE: Guaita, Ward, Dann, Cahill (Sakho), van Aanholt, Zaha, Milivojevic, Kouyaté, McArthur, Ayew, Benteke
CHELSEA: Arrizabalaga, James, Christensen, Zouma, Azpilicueta, Barkley, Gilmour, Mount, Willian, Giroud, Pulisic