Arsenali është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit anglez pas 2 humbjeve të njëpasnjëshme.

Topçinjtë triumfuan me rezultat të pastër 0-2 falë dy golave nga lojtarët e talentuar si Eddie Nketiah 20’ dhe Joseph Willock 86’.

Në ndeshjen tjetër Burnley fitoi 1-0 ndaj Watfordit me golin e Rodriguez 73’.