Kanë përfunduar 2 ndeshjet e para të ditës në Premier League. Fitojnë minimalisht Chelsea dhe Newcastle.
Ja rezultatet e plota të drekës:

CHELSEA – CRYSTAL PALACE 1-0:
64’ Harvertz

NEWCASTLE UNITED – FULHAM 1-0:
89’ Isac