Në ndeshjet e dreKës në Premier League, fitojnë Leeds, West Ham United dhe West Bromwich Albion.

Ja rezultatet e plota:

Wolverhampton – West Bromwich Albion 2-3
(38′ Fábio Silva, 43′ Boly / 8′ (pen) Matheus, 52′ Ajayi, 56′ (pen) Matheus Pereira).

Leeds – Brighton 0-1
(17′ Maupay)

West Ham United – Burnley 1-0
(9′ Antonio)