Në ndeshjet e djeshme të Premier Leagues fitojnë Leicester, Newcastle dhe Sheffield Utd.
Ja rezultatet e plota:

Aston Villa – Leicester 1-4 (45′ Grealish / 20′ Vardy, 41′ Ihenacho, 49′ Evans, 75′ Vardy)

Newcastle – Southampton 2-1 ( 68’ Shelvey, 87’ Fernández / 52’ Ings)

Norwich – Sheffield United 1-2 (27’ Tettey / 49’ Stevens, 52′ Baldock)

Brighton – Wolverhampton 2-2 (34′ Maupay, 36′ Propper – 28′ e 44′ Jota)