Në ndeshjet e drekës të Premier League, fitojnë Liverpool dhe Everton.
Ja rezultatet e plota:

Bournemouth-Aston Villa 2-1
(37′ Billing, 44′ Ake, 70′ Samata)

Crystal Palace-Sheffield United 0-1
(58′ aut. Guaita)

Liverpool-Southampton 4-0
(47′ Oxlade-Chamberlain, 60′ Henderson, 72′ e 90′ Salah)

Newcastle-Norwich 0-0

Watford-Everton 2-3
(10′ Masina, 42′ R. Pereyra, 46′ e 49′ Y. Mina, 90′ Walcott)

West Ham-Brighton 3-3
(30′ Diop, 45′ e 57′ Snodgrass, 47′ aut. Ogbonna, 75′ Gross, 79′ Murray)