Në ndeshjet e drekës të kampionatit anglez fitojnë Liverpooli, Tottenham dhe Crystal Palace. Humb Chelsea.
Tashmë Liverpuli është 11 pikë para ndjekësve të Manchester Cityt.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Burnley – Crystal Palace 0-2: 45’ Zaha, 79′ Schlupp

Chelsea – West Ham 0-1: 48’ Cresswell

Liverpool – Brighton 2-1: 18‘ Van Dijk, 23’ Van Dijk, / 79’ Dunk

Tottenham – Bournemouth 3-2: 22’ Dele Alli, 51′ Dele Allo, 69’ Moussa Sissoko / 74′ Wilson, 96’ Wilson