West Bromwich Albion barazon 1-1 në shtëpi me Wolverhampton në ndeshjen e vlefshme për raundin e 34-të të Premier League. Për të vendosur sfidën ishin golat e Fabio Silva në 45’ për mysafirët, në njërën anë dhe Diagne në 62′ për vendasit në anën tjetër.

Wolves gjendet i dymbëdhjeti në renditje me 42 pikë, ndërsa WBA është i parafundit me 26.

West Ham fiton në fushën e Burnleyt me rezultatin 2-1. Në sfidën e vlefshme për javën e 34-të të Premier League të luajtur sonte në “Turf Moor” Marcos Antonio mendoi për përmbysjen 21 ‘dhe 29′ të avantazhit provizor të vendasve të nënshkruar nga Wood në 19’.

Sukses i çmuar për çekiçët, të pestët në renditje me 58 pikë, ndërsa Burnley është i gjashtëmbëdhjeti me 36 pikë.