Përfunduan ndeshjet tjera të së shtunës në Premier League. Humb përsëri Chelsea, fitojnë Manchester City, Tottenham, Newcastle dhe West Ham.
Ja rezultatet dhe golashënuesit:

16:00 Aston Villa – Nottingham 2-0:
B. Traoré (48), O. Watkins (90+5)

16:00 Brentford – Newcastle 1-2:
I. Toney (45+1 pen) / David Raya (54 autg), A. Isak (61)

16:00 Fulham – West Ham 0-1:
H. Reed (23 autg)

16:00 Leicester – Bournemouth 0-1:
P. Billing (40)

16:00 Tottenham – Brighton 2-1:
Son Heung-Min (10), H. Kane (79) / L. Dunk (34

16:00 Wolverhampton – Chelsea 1-0:
Matheus Nunes (31)

18:30 Southampton -Manchester City 1-4
S. Mara (72) / E. Haaland (45), (68), J. Grealish (58), J. Álvarez (75 pen)