Përfunduan ndeshjet e drekës në Premier League. Shënohen fitore të thella nga Manchester City dhe Tottenham Hotspur, ndërsa humb përsëri Chelsea.

Ja rezultatet e pasdites:

Sheffield United – Everton 2-2:
C. Archer 33′, J. Pickford 45′ + 3′ (og) / A. Doucouré 14′, A. Groeneveld 55′

Brentford – Bournemouth 2-2:
M. Jensen 7′, B. Mbeumo 90′ + 3′ / D. Solanke 30′, D. Brooks 77′

Burnley – Tottenham 2-5:
L. Foster 4′, J. Brownhill 90′ + 4′ / Son Heung-Min 16′, 63′, 66′, C. Romero 45′ + 2′, J. Maddison 54′

Chelsea – Nottngham Forest 0-1:
A. Elanga 48′

Manchester City – Fulham 5-1:
J. Álvarez 31′, N. Aké 45′ + 5′, E. Håland 58′, 70′ (pen), 90′ + 5′ / T. Ream 33′