Në ndeshjet e drekës të Premier League humb Tottenhami i Mourinhos. Fitojnë Leicester City dhe Watford.
Ja rezultatet e plota:

Newcastle – Leicester City 0 – 3:  
36′ Perez, 39′ Maddison, 87′ Choudhury

Southampton – Tottenham 1 – 0:  
17′ Ings

Watford – Wolverhampton 2 – 1:  
30′, 49′ Deulofeu / 60′ Neto