Kanë përfunduar dy ndeshjet e Premierligës të luajtura në orën 15:00.

Asnjë gol në përballjen mes Burnley-t dhe West Ham-it.

Në ndeshjen tjetër Leicester mundi Newcastle-n e sheikëve me një poker 4-0.

Tielemans hapi vallet me një penallti në fund të pjesës së parë, përpara se të gjente një dopietë në fund në mes të golave të tjera të Foxes të nënshkruar nga Daka dhe Maddison.

Leicester-Newcastle 4-0:
38′ pen., 81′ Tielemans, 57′ Daka, 85′ Maddison

Brighton-Tottenham e shtyrë

Burnley-West Ham 0-0