Liverpooli ka shkatërruar Crystal Palacen në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier, pasi fituan 7-0 si mysafirë.

Golat për The reds i shënuan, Takumi Minamino 3’, Sadio Mane 35’, Jordan Henderson 52’ dhe me nga dy ishin Roberto Firmino 44’ e 68’ dhe Mohamed Salah 81’ e 84’.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Firmino, ndërsa dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri Vicente Guaita.