Manchester City ka fituar 2-0 në kuadër të javës së 20-të ndaj Sheffield Unitedit.

Golat për Citizens i shënuar Sergio Aguero (52’) dhe Kevin de Bruyne (82’).

Futbollisti me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte mesfushori belg Kevin de Bruyne, ndërsa më i dobëti doli të jetë portieri i miqve, Dean Henderson.