Fitorja e dymbëdhjetë radhazi në premierligë për Manchester Cityn, i cili mund Evertonin e Ancelottit. Një 3-1 dhe tashmë 10 pikë më shumë në renditje se Manchester United dhe Leicester. Barazim në rikuperimin tjetër mes Burnley dhe Fulham.

Ja rezultatet e plota:

EVERTON – MANCHESTER CITY 1-3
32′ Foden (M), 37′ Richarlison (E), 63′ Mahrez (M), 77′ Bernardo Silva (M)

EVERTON (4-4-1-1): Pickford; Holgate, Keane, Mina (18′ Coleman), Godfrey; Iwobi (69′ King), Doucoure, Davies (69′ James Rodriguez), Digne; Sigurdsson; Richarlison. Tr. Ancelotti

MANCHESTER CITY (4-3-3): Ederson; Walker, Dias, Laporte, Cancelo; Bernardo Silva, Rodri (91′ Fernandinho), Foden; Mahrez, Gabriel Jesus, Sterling (80′ De Bruyne). Tr. Guardiola

Karton i verdhë: Doucoure (E), Richarlison (E), Sterling (M)

BURNLEY – FULHAM 1-1
49′ Ola Aina (F), 52′ Barnes (B)

BURNLEY (4-4-2): Pope; Lowton, Tarkowski, Long, Taylor; Gudmundsson (40′ Brady) (65′ Brownhill), Westwood, Cork, McNeil; Barnes, Rodriguez. Tr. Dyche

FULHAM (4-4-2): Areola; Tete (78′ Robinson), Anderse, Adarabioyo, Ola Aina; Loftus-Cheek, Reed, Lemina (61′ Zambo), Lookman; Maja, Reid (67′ Cavaleiro). Tr. Parker

Karton i verdhë: Loftus-Cheek (F), Brady (B)