Mourinho u ndal nga bashkatdhetari i tij Espirito Santo. Tottenham nuk arrin të afrohet në majë të renditjes dhe nuk kalon përtej 1-1 ndaj Wolves. Saiss në minutën e 86-të i përgjigjet golit të Ndombele në minutën e parë të lojës.

Wolverhampton – Tottenham 1-1:
1′ Ndombele (Tottenham), 86′ Saïss (Wolverhampton).

Wolverhampton: Rui Patrício, R.Saïss, C.Coady (Cap.), Nélson Semedo, Marçal, Daniel Podence, A.Traoré, Rúben Neves, João Moutinho, Pedro Neto, Fábio Silva. Tr: Nuno Espírito Santo
Ndërrime: R.Aït-Nouri <-> F.Marçal de Oliveira (75′), O.Otasowie <-> J.Santos Moutinho (83′), V.Machado Ferreira <-> D.Castelo Podence (91′)

Tottenham: H.Lloris (Cap.), D.Sánchez, E.Dier, B.Davies, M.Doherty, P.Højbjerg, H.Winks, S.Reguilón, Son Heung-Min, T.Ndombele, H.Kane. Tr: José Mourinho
Ndërrime: S.Bergwijn <-> S.Reguilón (63′), M.Sissoko <-> T.Ndombele (70′), E.Lamela <-> H.Son (84′)

Karton i verdhë: D.Castelo Podence, C.Coady, F.Marçal de Oliveira, N.Cabral Semedo, H.Winks