Watfordi e ka mposhtur Manchester Unitedin në kuadër të javës së 18-të në Ligën Premier me rezultat 2-0.

Golat për vendasit i shënuar Ismail Sarr (50’) dhe Troy Deenye (54’) nga penalltia.

Watfordi ishte skuadra më e mirë në fushë dhe dominoi ndeshjen.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Gerard Deulofeu, ndërsa më i dobëti doli të jetë David de Gea prej 2 gabimeve të bëra në takim.