Wolverhampton Wanderers ka marrë një fitore të madhe mbrëmë në përballjen me kampionin në fuqi Manchester Cityt.

Skuadra e Pep Guardiolës ishte duke fituar me dy gola epërsi 0-2, por në fund Wolves triumfuan pas një rikthimit fantastik.

Raheem Sterling 25’ dhe 50’ ishte autor i dy golave për skuadrën nga Manchesteri, ndërsa Adama Traore 55’, Raul Jimenez 82’ dhe Matt Doherty 89’ realizuan për vendasit.