Në ndeshjen e parë të javes së 23-të në Serie A, Atalanta fiton në Firence dhe tashmë është e vetme në vendin e katërt.

FIORENTINA-ATALANTA 1-2
32′ Chiesa (F), 49′ Zapata (A), 72′ Malinovskyi (A)

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Pezzella, Igor; Lirola, Benassi (85′ Badelj), Pulgar (79′ Sottil), Castrovilli, Dalbert; Chiesa, Cutrone (46′ Vlahovic). Tr. Iachini

ATALANTA (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Castagne, Freuler, Pasalic (64′ Malinovskyi), Gosens; Gomez (90′ Tameze); Ilicic, Zapata. Tr. Gasperini

Karton i verdhë: Castrovilli (F), Zapata (A), Gollini (A), Vlahovic (F)