U luajtën sonte 2 ndeshje në Serie A.  Fiorentina fiton thellë në fushën e Veronës dhe Lazio mund minimalisht Sampdorian.

Ja rezultatet e plota të ditës:

HELLAS VERONA – FIORENTINA 0-3:  
12’ Barak, 38’ Cabral, 89’ Biraghi

LAZIO – SAMPDORIA 1-0:   
80’ Alberto