Në ndeshjet e djeshme në Serie A. Fitojnë Milan, Roma. Barazojnë Juventus, Lazio dhe Napoli.

Ja rezultatet e plota:

ROMA-VERONA 2-1: 10′ pen. Veretout (R), 45’+4′ Dzeko (R), 47′ Pessina (V)

SASSUOLO-JUVENTUS 3-3: 5′ Danilo (J), 12′ Higuain (J), 29′ Djuricic (S), 51′ Berardi (S), 54′ Caputo (S), 64′ Alex Sandro (J)

UDINESE-LAZIO 0-0

LECCE-FIORENTINA 1-3: 6′ Chiesa (F), 38′ Ghezzal (F), 40′ Cutrone (F), 88′ Shakhov (L)

SAMPDORIA-CAGLIARI 3-0:8′ Gabbiadini, 41′ e 53′ Bonazzoli

MILAN-PARMA 3-1:44′ Kurtic (P), 55′ Kessie (M), 59′ Romagnoli (M), 77′ Calhanoglu (M)

BOLOGNA-NAPOLI 1-1:7′ Manolas (N), 80′ Barrow (B)