Në ndeshjet e sotme në Serie A, fitojnë Napoli, Roma dhe Atalanta.
Ja rezultatet e plota:

ROMA – PARMA 2-1
9′ pen. Kucka (P), 43′ Mkhitaryan (R), 57′ Veretout (R)

TORINO – BRESCIA 3-1
21′ Torregrossa (B), 48′ Verdi (T), 58′ Belotti (T), 86′ Zaza (T)

BOLOGNA – SASSUOLO 1-2:
41′ Berardi (S), 56′ Haraslin (S), 90’+1 Barrow (B)

ATALANTA – SAMPDORIA 2-0:
75′ Toloi, 85′ Muriel

GENOA – NAPOLI 1-2:
45’+1 Mertens (N), 48′ Goldaniga (G), 66′ Lozano (N)

FIORENTINA – CAGLIARI 0-0