Në dy ndeshjet e darkës në Serie A, fitojnë në shtëpi Roma dhe Napoli.

Ja rezultatet e plota:

ROMA-VERONA 3-1:
20′ Mancini (R), 22′ Mkhitaryan (R), 29′ Mayoral (R), 62′ Colley (V)

ROMA (3-4-2-1): Lopez; Mancini, Smalling (12′ Kumbulla), Ibañez; Karsdorp (86′ Bruno Peres), Villar (71′ Cristante), Veretout (86′ Diawara), Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Mayoral (86′ Perez). Tr. Fonseca

VERONA (3-4-2-1): Silvestri; Dawidowicz, Gunter, Ceccherini (80′ Udogie); Faraoni (59′ Dimarco), Tameze, Ilic (59′ Bessa), Lazovic; Barak, Zaccagni (59′ Colley); Kalinic (46′ Lasagna). Tr. Juric

Karton i verdhë: Pellegrini (R), Faraoni (V), Kumbulla (R)

NAPOLI-PARMA 2-0:
32′ Elmas , 82′ Politano

NAPOLI (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui (77′ Hysaj); Elmas (77′ Maksimovic), Demme, Zielinski (70′ Bakayoko); Lozano, Petagna (63′ Politano), Insigne. Tr. Gattuso

PARMA (4-3-3): Sepe; Conti, Osorio, Pezzella, Gagliolo; Grassi (46′ Hernani), Brugman (80′ Man), Kurtic (81′ Cyprien); Kucka, Cornelius, Gervinho. Tr. D’Aversa

Karton i verdhë: Gagliolo (P), Pezzella (P), Conti (P), Demme (N), Elmas (N), Brugman (P).