Përfunduan 6 ndeshjet e para të ditës në Serie A. Fitojnë Roma dhe Verona, humb Atalanta, barazon Fiorentina.
Ja rezultatet e pasdites dhe golashënuesit:

UDINESE – MONZA 2-2:
18′ Lovric, 90+2′ pen. Beto / 48′ Colpani, 55′ Rovella,

FIORENTINA – SPEZIA 1-1:
25′ Biraghi / 32′ Nzola

SAMPDORIA – CREMONESE 2-3:
18′ Leris, 66′ Lammers, / 35′ Ghiglione, 85′ Lochoshvili, 95′ Sernicola

ATALANTA – BOLOGNA 0-2:
49′ Sansone, 86′ Orsolini)

TORINO- ROMA 0-1:
7′ pen. Dybala

VERONA – SASSUOLO 2-1:
84’ Ceccherini, 90’+4’ Gaich / 34′ Harroui