Në ndeshjet e mbrëmshme Interi mposht Napolin dhe mban vendin e dytë, ndërsa Atalanta fiton me përmbysje.
Ja rezultatet e plota:

INTER-NAPOLI 2-0:
11′ D’Ambrosio, 74′ LautaroSerie A,
INTER (3-4-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Bastoni; Candreva (60′ Godin), Brozovic, Barella, Biraghi (80′ Young); Borja Valero (89′ Eriksen); Sanchez (60′ Lautaro), Lukaku (89′ Moses). Tr. Conte
NAPOLI (4-3-3): Meret; Hysaj (84′ Malcuit), Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui (65′ Ghoulam); Elmas, Demme, Zielinski (65′ Allan); Politano (75′ Lozano), Milik (84′ Callejon), Insigne. Tr. Gattuso
KV: Sanchez (I), Brozovic (I), Barella (I), Biraghi (I), Lozano (N)

PARMA-ATALANTA 1-2:
43′ Kulusevski (P), 70′ Malinovskyi (A), 84′ Gomez (A)
PARMA (4-3-3): Sepe; Darmian, Dermaku, Alves, Gagliolo (83′ Iacoponi); Kucka, Kurtic, Barillà (83′ Pezzella); Kulusevski, Caprari (79′ Siligardi), Gervinho (66′ Karamoh). Tr. D’Aversa
ATALANTA (3-4-2-1): Gollini; Sutalo (46′ Djimsiti), Caldara (60′ Muriel), Palomino (36′ Hateboer); Castagne, De Roon, Freuler, Gosens; Gomez (86′ Tameze), Pasalic (46′ Malinovskyi); Zapata. Tr. Gasperini