Juventusi ka arritur të shënojë fitore në përballje me Sampdorian me rezultat 2-1 në ndeshjen hapëse të javës së 17-të.

Paulo Dybala 19’ dhe Cristiano Ronaldo 45’ shënuan golat, duke i dhënë Zonjës së Vjetër fitoren e 13-të këtë sezon. Goli i vetëm për Sampdorian u shënua nga Caprari 36’.

Në ndeshjen tjetër Sassuolo fiton në fushën e Brescias.

Brescia-Sassuolo 0-2 (25′ Traore, 71′ Caputo)