Përfunduan 4 ndeshjet e para të ditës në Serie A, Lazio mund Romën në derbin kryeqytetas, fitojnë edhe Napoli, Fiorentina dhe Sampdoria.
Ja rezultatet e pasdites:

Sampdoria-Hellas Verona 3-1:
24′, 35′ Gabbiadini, 90′ + 8′ Zanoli / 88′ Faraoni,

Torino-Napoli 0-4:
9′, 51′ Osimhen, 35′ pen. Kvaratskhelia., 68′ Ndombelé

Fiorentina-Lecce 1-0:
27′ Gallo aut.

Lazio-Roma 1-0:
65′ Zaccagni