Ndeshja e parë e ditës në Serie A, mbyllet me një barazim spektakolar mes Sassuolos dhe Napolit.

SASSUOLO-NAPOLI 3-3
34′ aut. Maksimovic (S), 38′ Zielinski (N), 45+1′ pen. Berardi (S), 72′ Di Lorenzo (N), 90′ pen. Insigne (N), 95′ pen. Caputo (S)

SASSUOLO (4-2-3-1) Consigli; Muldur (73′ Toljan), Marlon, Ferrari G., Rogerio; Maxime Lopez (85′ Obiang), Locatelli; Berardi (85′ Oddei), Defrel (79′ Traoré), Djuricic (85′ Haraslin); Caputo. Tr. De Zerbi

NAPOLI (4-2-3-1): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Maksimovic (86′ Manolas), Hysaj (73′ Ghoulam); Fabian Ruiz, Demme (73′ Bakayoko); Politano, Zielinski (85′ Lobotka), Insigne; Mertens (67′ Elmas). Tr. Gattuso

Karton i verdhë: Djuricic (S), Demme (N), Ghoulam (N), Marlon (S)