Mbyllet pa gola ndeshja e darkës e serisë A mes Veronës dhe Romës. Pa Dzekon, në stol për 90 minuta dhe gjithmonë në qendër të merkatos, Roma nuk bën më shumë se 0-0 në Verona nën sytë e presidentit të ri Dan Friedkin, i cili ishte i pranishëm në stadium. Ndeshje plot raste, më të mirat e Romës nga Mkhitaran, Pedro, Pellegrini dhe Spinazzola, i cili goditi traversën në minutën e 85-të. Dy traversa gjithashtu për Veronën me Tameze dhe Dimarco.

VERONA-ROMA 0-0

VERONA (3-4-2-1): Silvestri; Cetin, Gunter (67′ Ruegg), Empereur (19′ Lovato); Faraoni, Veloso, Tameze (67′ Barak), Dimarco; Danzi, Tupta (46′ Zaccagni); Di Carmine (78′ Ilic). Tr. Juric (në pankinë Paro)

ROMA (3-4-2-1): Mirante; Mancini, Cristante, Ibanez; Karsdorp (72′ Santon), Diawara (89′ Villar), Veretout, Spinazzola; Pedro, Pellegrini (79′ Kluivert); Mkhitaryan. Tr. Fonseca

Ammoniti: Danzi (V), Di Carmine (V)