Milani nuk mund të lërë mbrapa mbetjet e eliminimit në Ligën e Kampionëve, dhe barazon 1-1 ndaj Udineses dhe nëse Interi mund nesër Cagliarin, do t’i duhet t’i thotë lamtumirë kreut të tabelës.

Në Dacia Arena vendos një gol nga Beto në të 17′, që shkëputet në buzë të pozicionit jashtë loje dhe i zoti për të mposhtur Maignan në tentativën e dytë.

Paraqitje e keqe nga kuqezinjtë, e shpëtuar nga një akrobaci e Ibrahimovicit në minutën e 92-të.

UDINESE-MILAN 1-1:   
17′ Beto (U), 90’+2’ Ibrahimovic (M)

Udinese (3-5-2): Silvestri; Becao, Nuytinck, Perez; Molina, Arslan (70’ Jajalo), Walace, Makengo, Udogie (62’ Zeegelaar); Beto, Deulofeu (70’ Success). Tr.: Cioffi
Milan (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Bakayoko (46’ Kessie), Bennacer (46’ Tonali); Saelemaekers (68’ Castillejo), Diaz (81’ Maldini), Krunic (46’ Messias); Ibrahimovic. Tr.: Pioli

Karton i verdhë: Perez (U), Deulofeu (U), Castillejo (M)

Karton i kuq: 90’+5’ Success (U)