Në ndeshjen e fundit të javës së 18-të në Serie A, Milani fiton 2-0 në fushën e Cagliarit dhe rikthehet në krye të renditjes.

Ylli i ndeshjes ishte sulmuesi suedez Ibrahimovic që shënoi dy gola, njërin me penallti.

CAGLIARI – MILAN 0-2
7′ pen. e 52′ Ibrahimovic.

CAGLIARI (4-3-2-1): Cragno; Zappa (79′ Pavoletti), Godin, Ceppitelli, Lykogiannis; Marin, Nainggolan, Duncan (68′ Oliva); Pereiro (57′ Sottil), Joao Pedro; Simeone (79′ Cerri). Tr. Di Francesco

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjaer (46′ Kalulu), Romagnoli, Dalot; Tonali (72′ Meité), Kessié; Castillejo, Brahim Diaz (83′ Conti), Hauge (63′ Saelemaekers); Ibrahimovic. Tr. Pioli

Karton i verdhë: Romagnoli, Saelemaekers, Godin, Ceppitelli

Karton i kuq: 74’ Saelemaekers