Napoli ka shënuar fitore si mysafir i Empolit me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 24-të në Serie A.

Në rastin e parë serioz, Napoli arriti të shënojë gol, kur Ardian Ismajli 17’ devijoi një top në portën e tij për 1-0.

Në minutën e 28-të, erdhi edhe goli i dytë, kur Victor Osimhen shënoi nga afër për 2-0.

Edhe pse kishte raste të tjera në këtë ndeshje, gola më nuk u shënuan.

Gjatë gjithë ndeshjes luajtën Ismajli (Empoli) dhe Amir Rrahmani (Napoli), të cilët kishin paraqitje të mirë.

Napoli vazhdon drejt titullit të kampionit, pasi me 65 është në krye të renditjes, 18 më shumë se Interi.