U luajtën 2 ndeshje pasdite në Serie A. Napoli fiton në fushën Salernitanës dhe mbyll me 50 pikë xhiron e parë, ndërsa Verona mund lehtë Leccen.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Verona – Lecce 2-0:  
40′ Depaoli, 54′ Lazovic

Salernitana – Napoli 0-2:  
45’+2 Di Lorenzo, 48′ Osimhen