U luajtën pasdite dy ndeshje të vlefshme për javën e 22-të të kampionatit italian. Të dyja mbaruan në barazim dhe ishin plot emocione.

JA REZULTATET E PLOTA DHE GOLASHËNUESIT:

Empoli – Spezia 2-2:
71′ Cambiaghi, 94′ Vignato / 25′, 31′ Verde,

Lecce – Roma 1-1:
7’ ag. Ibanez / 19’ pen. Dybala