Debutim i hidhur për Moreno Longon në stolin e Torinos, i cili arrin humbjen e katërt radhazi në kampionat (16 gola të pësuar). Zhbllokoi ndeshjen Verdi 55’, por më pas Ramirez përmbysi rezultatin me një goditje dënimi të shkëlqyer dhe një të djathtë në zonë me asistin e Quagliarellas.
Në fund Quagliarella shënon me penallti (në aksionin që çon në dëbimin e Izzos). Samp rikthehet te fitorja pas tre garave.

TORINO-SAMPDORIA 1-3:
55′ Verdi (T), 70′ e 75′ Ramirez (S), 79′ pen. Quagliarella (S)
TORINO (3-4-3): Sirigu; Izzo, Nkoulou, Lyanco; De Silvestri, Lukic, Rincon, Ola Aina (75′ Ansaldi); Verdi (82′ Meité), Belotti, Berenguer. Tr. Longo
SAMPDORIA (4-3-1-2): Audero; Bereszynski, Tonelli, Colley, Murru; Thorsby (68′ Jankto), Ekdal, Linetty; Ramirez (86′ Bertolacci); Gabbiadini, Quagliarella (90′ La Gumina). Tr. Ranieri
Karton i verdhë: Tonelli (S), Berenguer (T), Ekdal (S), Thorsby (S), Belotti (T), Murru (S), Rincon (T), Colley (S)
Karton i kuq: al 78′ Izzo (T)