Një gol nga Vojvoda në pjesën e dytë vendos ndeshjen për shpëtim në stadiumin ‘Grande Torino’. Ekipi i Nicolas në thelb e meritoi fitoren pasi goditi dy shtylla me Ansaldin në pjesën e parë dhe me Belottin në pjesën e dytë. Për shkak të kësaj disfate, Parma është skuadra e dytë e rënë në Serie B pas Crotone. Torino tashmë është +3 mbi Beneventon.

TORINO-PARMA 1-0
63′ Vojvoda

TORINO (3-5-2): Sirigu; Izzo, Nkoulou, Bremer; Vojvoda, Rincon (82′ Linetty), Baselli, Lukic, Ansaldi; Sanabria, Belotti (82′ Zaza). Tr. Nicola

PARMA (4-3-3): Sepe; Laurini (75′ Busi), B. Alves, Dierckx (46′ Gagliolo), Pezzella; Hernani (84′ Pellé), Brugman (32′ Kurtic), Grassi (75′ Brunetta); Kucka, Cornelius, Gervinho. Tr. D’Aversa

Karton i verdhë: Dierckx, Hernani, Kucka