Aktori Sylvester Stallone llogaritet të jetë një ndër aktorët më të pasur në tërë globin. Rezidenca e tij luksoze në Palm Springs ka pamje të mrekullueshme nga mali.

Ai e bleu këtë shtëpi për 4,5 milionë dollarë.

Kjo vilë ndodhet në një zonë luksoze, aty ku në afërsi jetojnë edhe yjet tjerë të famshëm si: Kim Kardashian, Kanye West dhe Kris Jenner.

Rezidenca luksoze në total ka 5000 metra katrorë, ka katër dhoma gjumi dhe katër banjo. Aktori Stallone gjithashtu ka edhe një koleksion të verërave në dhomën ngjitur me kuzhinën.

Kuzhina gjithashtu është mjaft e madhe, teksa në oborr ka edhe një hapësirë të hapur për gatim. Dhoma kryesore e gjumit e aktorit ka një ballkon të madh me tarracë që tregon pamje mahnitëse të vargmalit të Luginës Coachella, teksa vilës nuk i mungon edhe një pishinë gjigante në oborr.