Marrëveshja mes Tonalit dhe Interit po arrihet. Zikaltërit do të nënshkruajnë me mesfushorin një kontratë 5-vjeçare me pagë në 2.5 milionë euro + bonuse për sezon.

Në fund të Europa Leagues, Marotta dhe Ausilio do të takohen me drejtuesit e Brescias për të mbyllur marrëveshjen për transferimin e italianit për një shifër rreth 35 milion eurosh.