U luajtën sonte ndeshjet e kthimit të vlefshme për turin e tretë eliminator të Champions League. Kualifikohen Galatasaray, PSV, Rangers dhe Panathinaikos.

Ja rezultatet e plota të ditës:

ARIS LIMASSOL – RAKOW CZESTOCHOWA 0-1 (vajtja 1-2)
49′ Tudor

MACCABI HAIFA – SLOVAN BRATISLAVA 3-1 (vajtja 2-1)
29′ Pierrot (MH), 45+2′ Saba (MH), 85′ Tolic (SB), 93′ David (MH)

MOLDE – KLAKSVIK 2-0 pas k.sht. (vajtja 1-2)
17′ Eriksen, 110′ Linnes

SPARTA PRAGA – COPENAGHEN 3-3 (5-7 pas pen) (vajtja 0-0)
1′ Larsson (SP), 80′ Birmancevic (C), 105′ Laci (SP), 105+3′, 112′ Claesson (C), 107′ Olatunji (SP)

DINAMO ZAGREB – AEK ATHINE 1-2*
39′ Bulat (DZ), 59′ Zuber (A), 90′ Galanopoulos (A)
*u shty ndeshja e 8 gushtit

GALATASARAY – OLIMPIJA LJUBLJANA 1-0 (vajtja 3-0)
24′ Icardi

TSC BACKA TOPOLA – BRAGA 1-4 (vajtja 0-3)
9′ Pizzi (B), 13′ Bruma (B), 16′ Alvaro Djaló (B), 20′ Al Musrati (B), 40′ Rakonjac (T)

SERVETTE – RANGERS 1-1 (vajtja 1-2)
22′ Kutesa (S), 51′ Tavernier (R)

STURM GRAZ – PSV EINDHOVEN 1-3 (vajtja 1-4)
26′ Boving (SG), 32′ Veerman (PE), 40′ De Jong L. (PE), 84′ pen. Pepi (PE)

MARSEILLE – PANATHINAIKOS 2-1 (3-5 pen.) (vajtja 0-1)
2′, 45+1′ Aubameyang (M), 90+8′ pen. Ioannidis (P)