Kënaqësia për kalimin e Interit në çerekfinale është e gjitha në shprehjet dhe fjalët e presidentit të Nerazzurrëve, Steven Zhang. Në prag të ndeshjes kundër Portos, ai ishte afër si kurrë më parë me skuadrën dhe me Simone Inzaghin pas humbjes së zhurmshme në La Spezia dhe tani ai merr gjithë gëzimin e një mbrëmjeje historike:

“Një emocion i madh për të gjithë ne. Çdo vit e nisim me dëshirën për të luajtur çdo garë për të shkuar deri në fund dhe ky rezultat na shpërblen për punën që kemi bërë vitet e fundit”.

Nga fundi i sezonit, me një vend në Champions League për të fituar, një gjysmëfinale në Kupën e Italisë dhe çerekfinalet e Champions League për të luajtur, Zhang pret më të mirën:

“Çdo gol është i rëndësishëm. Skena ndërkombëtare është ajo që i përket Interit, por dëshira jonë është të shtojmë trofe në vitrinë”.

Tani shorti për të caktuar kundërshtarin për çerekfinalet dhe Zhang i ka të qarta idetë:

“Derbi në çerekfinale? Çdo ekip është i fortë, por duke parë shtatë vitet e fundit, derbyt e Milanos më kanë dhënë kaq shumë emocione, unë Do të doja të luaja derbin me Milanin”