Al-Ittihad zyrtarizoi ardhjen e Luiz Felipe (1996) në rrjetet sociale. Kështu, ish-mbrojtësi i Lazios largohet nga Betis Seville për t’iu bashkuar klubit të Arabisë Saudite.

Është arritur marrëveshja për transferimin në tarifën fikse 22 milionë euro plus bonuse deri në 3 milionë euro dhe braziliani ka nënsshkruar një kontratë katërvjecare me page akoma te padeklaruar.

“Jemi të lumtur të njoftojmë transferimin e përhershëm të Luiz Felipe”, – siç lexojmë në faqen e Instagramit të klubit arab.