Mesfushori i Chelseas, Tiemoue Bakayoko (1994) , është bashkuar me Napolin në një huazim sezonal.

26-vjeçari bëri vetëm 29 paraqitje për Blues pas kalimit të tij të madh nga AS Monaco në 2017.

Bakayoko nuk u përshtat në Londrën Perëndimore dhe ka kaluar dy sezonet e fundit në huazim te AC Milan dhe ish-klubi i tij, AS Monaco.