Barcelona ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e porrtugezit Joao Felix (1999) nga Atletico Madridi.

Sulmuesi i është bashkuar klubit katalanas në formë huazimi pa të drejtë blerje.

FC Barcelona dhe Atletico Madrid kanë arritur një marrëveshje për huazimin e lojtarit Joao Felix deri më 30 qershor 2024.
Nuk ka asnjë opsion për një transferim të përhershëm.
Klubi dëshiron të falënderojë publikisht lojtarin për përpjekjet financiare të bëra dhe dëshirën e tij për të veshur fanellën e Barçës”, – thuhet në njoftimin e Barcelonës.