Ishte në ajër, tani është zyrtare. Sulmuesi Kaio Jorge kalon nga Juventusi te Frosinone në huazim fakas pa të drejtë blerjeje, ky është njoftimi zyrtar për shtyp:

Frosinone Calcio njofton se ka arritur një marrëveshje me Juventus Football Club për blerjen e shërbimeve sportive të futbollistit Kaio Jorge Pinto Ramos. Sulmuesi brazilian i lindur në 2002 Mbërrin në mënyrë të përkohshme dhe do të mbajë fanellën verdheblu deri më 30 qershor 2024”.