Fulham është i kënaqur të konfirmojë nënshkrimin e serbit Sasa Lukić (1996) nga Torino për një tarifë 9.1 milionë euro.

Një mesfushor që ndihet rehat duke operuar kudo në qendër të fushës, Lukić ka rënë dakord për një marrëveshje katërvjeçare e gjysmë deri më 30 qershor 2027, me opsionin e Klubit për t’u zgjatur edhe për 12 muaj të tjerë.

Duke folur pas përfundimit të marrëveshjes, 26-vjeçari tha:

Jam shumë i lumtur që kam nënshkruar dhe që tani jam pjesë e skuadrës së Fulham. Mezi pres të filloj dhe të takohem me trajnerin, lojtarët dhe stafin dhe mezi pres të stërvitem me ta kur të mbërri në Angli. Kam parë Fulham të luajë këtë sezon dhe ata kanë luajtur shumë mirë. Ata kanë një skuadër të mirë, me një histori të madhe. Shumë lojtarë të mëdhenj kanë luajtur për klubin në historinë e tij, dhe ata kanë shumë lojtarë të mëdhenj aktualisht, si bashkatdhetari im Aleksandar Mitroviç.”