Mbrojtësi i majtë serb Aleksandar Kolarov (1985) është zyrtarisht një lojtar i ri i Interit. Kjo është deklarata zyrtare nga klubi zikaltër:

Aleksandar Kolarov është zyrtarisht një lojtar i ri i Interit: futbollisti serb kalon te Nerazzurri përgjithmonë nga AS Roma“.

Pas ekzaminimeve mjekësore të djeshme dhe atyre këtë mëngjes, serbi është i gatshëm të dalë në fushë nën urdhrat e Antonio Contes, i cili e donte fort atë.

Klubi Giallorossi njofton shifrat e marrëveshjes:

Roma njofton se ka transferuar përfundimisht të drejtat për shfaqjet sportive të futbollistit Aleksandar Kolarov te Interi, kundrejt një pagese fikse prej 1.5 milion eurosh si dhe një bonus të ndryshueshëm, deri në një maksimum prej 0.5 milion euro, për shpërblimet e lidhura me arritjen nga Interi dhe lojtari i disa objektivave sportivë “.