Interi ka njoftuar ardhjen e Davy Klaassen (1993) nga Ajax, me holandezin që ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare me opsion vazhdimi me pagë neto 1.5 milionë euro në vit.

30-vjeçari u lejua të largohej nga Ajax falas, pasi kontrata e tij do të skadonte deri në fund të sezonit aktual.

Klaassen e kishte filluar karrierën e tij te Ajax, duke u larguar në 2017 për Everton dhe më pas me një periudhë në Ëerder Bremen përpara se të kthehej në Amsterdam në 2020.

Ai ka 41 paraqitje për Holandën, duke shënuar 10 gola për vendin e tij.

Alternativa tjetër e Interit ishte Tanguy Ndombele i Tottenham Hotspur.