Mbrojtësi i majtë Sergio Reguilon (1996) i është bashkuar Manchester United si huazim nga Tottenham Hotspur deri në 30 qershor 2024.

Spanjolli 26-vjeçar ka luajtur 230 ndeshje për klube duke përfshirë Real Madrid, Sevilla, Tottenham Hotspur dhe Atletico Madrid, dhe ka fituar gjashtë paraqitje për Spanjën.

Reguilon ka fituar Europa League dhe FIFA Kupën e Botës për Klube.

Sergio Reguilon tha:
“Në jetë duhet të jesh gati për gjithçka dhe shansi për të përfaqësuar këtë klub të madh me një histori kaq të lavdishme është një mundësi që nuk mund ta refuzoja.
Duke folur me menaxherin, unë e di se çfarë ai ka nevojë nga unë dhe jam gati të luaj rolin tim për të ndihmuar ekipin të arrijë sukses.
E di që mund të kontribuoj për Manchester United këtë sezon; Jam gati të luftoj për këtë grup dhe t’u tregoj të gjithëve cilësitë e mia”.

John Murtough, drejtori i futbollit të Manchester United, tha:
Sapo u bë e qartë se duhej të sillnim një tjetër mbrojtës të majtë, ne vlerësuam një numër objektivash dhe vepruam shpejt për të nënshkruar me Sergio. Ai zotëron të gjitha cilësitë e nevojshme për të na ndihmuar të arrijmë synimet tona këtë sezon.
Ai ka përvojë të mirë si në Premier League ashtu edhe në garat evropiane, kështu që është gati të vijë.”