Rasenball Sport Leipzig ka konfirmuar se e ka transferuar Angelinon (1997) në huazim 6 mujor nga Manchester City.

Spanjolli nuk kishte shumë hapësirë te skuadra angleze dhe Pep Guardiola vendosi që ai të kalonte te klubi nga Bundesliga.

Mbrojtësi i majtë ishte transferuar në verën e kaluar te Manchester City nga PSV Eindhoven.